Zlacení galvanické - BIPI  s.r.o.

Zlacení kovů

Galvanické zlacení

Nejčastěji používaným technologickým postupem pro zlacení kovů je galvanický proces.

Zlato je vázáno v roztoku v chemické sloučenině, dříve se používaly chemické sloučeniny kyanidu, ale s takovýmto roztokem bylo nebezpečná manipulace a problematické skladování. Proto se nyní používají jiné chemické sloučeniny, s nimiž je manipulace jednodušší.

Galvanické pokovení nejen zlata probíhá aplikací jednosměrného elektrického proudu na chemický elektrolyt. Elektrický proud se zavádí do roztoku přes tzv. elektrody. Na jedné elektrodě je kladný elektrický náboj, na druhé záporný.

Máme tedy dvě elektrické elektrody pro galvanizaci:

  • katoda - kladná elektrický náboj
  • anoda - záporný elektrický náboj

Na jedné elektrodě se umístí kovový předmět určený pro galvanické pozlacení a během průchodu elektrického proudu se na jeho povrchu vylučuje zlato. Zlatý povrch je lesklý a tloušťka zlaté vrstvy se dá přesně regulovat množstvím elektrického proudu a doby aplikace galvanického procesu.

Galvanické stříbření

Galvanické stříbření kovových povrchů probíhá podobným procesem jako u zlacení. Na počátku musí mít galvanická dílna speciální galvanizační roztok stříbra. Kovový předmět určený pro stříbření se připojí na elektrodu a ponoří do stříbrné galvanizační lázně. Následuje aplikace elektrického stejnosměrného proudu po přesně stanovenou dobu. Pak se předmět vyjme z lázně a očistí.

Galvanické palladiování a rhodiování

Palladium a rhodium jsou moderní vzácné kovy které lze použít pro elegantní pokovení předmětů denní potřeby. Rhodium a palladium nahrazují dnes v moderní době stříbro a mají ještě lepší vlastnosti. Na rozdíl od stříbra nepodléhají oxidacia nepodléhá jejich vzhled vnějším povětrnostním vlivům.

Máte - li zájem o palladiování či rhodiování, kontaktujte nás.

 

Zlaté ingoty

Zlaté ingoty jsou odlitky kvalitního čistého zlata, obvykle standardně 24 karátové, což je 99,99 % zlata a max. 0,01% příměsi. Zlaté ingoty jsou určeny pro uložení zlata v investičních bankách. Zlaté ingoty se pro investice ukázaly ještě lepší než klasické v historii slavné zlaté pruty. Řada finančních transakcí je pokryta zlatými ingoty.


nahoru
© 2013 Pavel Müller | Galvanické zlacení a stříbření předmětů na zakázku