Zlacení galvanické - BIPI  s.r.o.

Zlacení plastu

Historie zlacení plastu

Plasty jsou rozsáhlá skupina chemických sloučenin, které vykazují podobné vlastnosti, jako je vodoodpudivost, elektrické izolační vlastnosti, nízká hmotnost, jistá pružnost a podobně. Mezi plasty patří polyethylen, polyvinylchlorid (PVC), polyvinylacetát, řada polyesterů, polyvinylalkohol, plexisklo a další plasty.

Zlacení plastů není příliš používáno, ale v některých případech má své opodstatnění.

Plasty samy o sobě jsou mladým materiálem, který se v přírodě nevyskytuje a první plast byl vyroben až s rozvojem chemického průmyslu relativně nedávno. Plasty se svojí povahou ani nepoužívají pro výrobu luxusních předmětů, vzhledem ke své chemicé podstatě vzniku mají plebejství vepsáno do rodného listu.

Některé plastové předměty ale se pozlatit dají a je to leckdy velmi dobrá nápad. Příkladem budiž již jinde na těchto webových stránkácj zmíněná golfová koule.

Postup zlacení plastu

Plast je elektricky nevodivý a vzhledem k vlastnostem jeho povrchu nepřichází v úvahu ani plátkové zlacení. na zlacení plastu se ale dá jít trikem - plast se dá pokovit chemickou cestou, např, pochromovat prostým ponořením do chemické lázně a poté klasicky pozlatit cestou galvanického zlacení.

 

Stránky v této sekci


nahoru
© 2013 Pavel Müller | Galvanické zlacení a stříbření předmětů na zakázku